piątek, 1 lutego 2013

La donna e... - Bottega Veneta na wiosnę 2013

Kolekcje Bottegi Venety nigdy nie grają  ról pierwszoplanowych, choć kreatywność i kunszt krawiecki Tomasa Maiera można spokojnie porównywać z Pradą czy Markiem Jacobsem. Jego kolekcje zawsze jednak mają w sobie to magiczne "coś", co przyciąga te kobiety, które przyciągnąć powinny. Nie inaczej jest tym razem. Po kolejnym przejrzeniu całej kolekcji BV na wiosnę 2013 stwierdziłam, że to nie jest jedna z tych kolekcji, która chciałabym mieć na własność w całości. Nie każdy zestaw wywołał u mnie "wow - efekt", momentami byłam nawet znużona. Jednak duch kolekcji, a przede wszystkim jej bohaterka jest bardzo bliska mojemu sercu i szafie. Tym bardziej, że w kampanii promocyjnej ma twarz Freji Behy Erichsen:

Bohaterka kolekcji to subtelna, ale pewna siebie kobieta. Z połączenia tych dwóch cech pochodzi piękno, które bije z jej każdego ruchu i bezruchu. Niczym żywcem wyjęta  ze starych włoskich filmów, ale nie tych najgłośniejszych, których sceny  automatycznie wyświetlają się w naszych myślach, ale z tych jeszcze niedocenionych, które czekają dopiero na odkrycie. 

Projektant musi za cechować się niezwykłą odwagą i fantazją, by na zwiewne, wiosenne sukienki nanieść pełne melancholii, jesienne kwiaty. Spokojnie, nie są to chryzantemy. Maier zaprezentował 33 zestawy, wśród których nie znalazła się ani jedna para spodni. All that dress! - proszę Pań. Jedna sukienka/spódnica na każdy dzień miesiąca i jeszcze zostanie. Krój sukienek najbliższy jest stylowi lat czterdziestych. Punkt ciężkości zawieszono na ramionach - ich linia jest mocna, ale wciąż naturalna i nieprzerysowana. Lekkości sylwetce odbierają nieco toporne buty, niczym z pracowni Marni. W kolekcji Bottegi Venety nie mogło zabraknąć charakterystycznych dla marki plecionych toreb, w tym dużych i pojemnych kopertówek. Jak już wspomniałam, nie wszystkie zestawy i elementy kolekcji zachwycają, ale można wśród nich znaleźć naprawdę cenne wskazówki i drogowskazy. To moje ulubione (poza kampanią z FBE):
Źródło zdjęć: style.com, FashionGoneRogue

1 komentarz:

  1. Przepiękna kolekcja, skojarzyła mi się z moją babcią w młodości;)
    Zdecydowanie przygarnęłabym wszystko;)

    OdpowiedzUsuń